HERHANGİ BİR SEKTÖR İÇİN EN DEĞERLİ KAYNAK İNSANDIR. 

İŞ HAYATINDA BAŞARI İÇİN BASİT BİR KURAL VARDIR:  

PERSONEL VERİMLİLİĞİNİ ARTIRMAK İSTİYORSANIZ, ÇALIŞANLAR İÇİN RAHAT BİR ORTAM YARATIN. 

OFİS HAVALANDIRMASI, RAHAT VE VERİMLİ ÇALIŞMA KOŞULLARI YARATMADA EN ÖNCELİKLİ YÖNTEMDİR!

İşyerinde olan olumsuz ofis havalandırmasının etkilediği çeşitli faktörler:

Hava geçirmez çift camlı pencereler temiz ve taze havanın içeri girmesine izin vermez ve aynı zamanda da odadan bayat havanın çıkışına da izin vermez.

Bu nedenle zaman zaman pencereleri açıp mekanı havalandırmak gerekir. Böylelikle arabalardan gelen egsoz havası, toz, gürültü ve egzoz gazları ofise ulaşır (çoğu zaman ofisler otoyollara yakındır). Buna ek olarak, kışın değerli ısı kaybolur ve ofis ısıtması için daha fazla ödeme yapmanız gerekecektir. Ofis “yoğun nüfuslu” ise, yeterli miktarda temiz hava elde etmek için (çalışan başına 20-30 m³ / saat), pencereler neredeyse tüm iş günü açık olmalıdır.

Çoğu zaman, cam pencereler hiç açılmayan cam ofis binalarına monte edilir.

Bu, modern ofisler için başka bir havalandırma sorunudur. Panoramik pencereler güzel görünüyor, daha fazla ışık alıyorlar, ancak tamamen su geçirmezler ve açılma olasılığı yoktur. Bu tür boşluklar havalandırılmayan cam kavanozlara dönüşür. Bu nedenle burada zorunlu havalandırma sisteminden kaçınılamaz.

Uygun havalandırma olmadan çalışanlar daha hızlı hastalanır.

Havalandırma sistemi kurulmamışsa, karbondioksit seviyesi keskin bir şekilde yükselir. 

Ofis de rahatsızlık verici ve boğucu hale gelir, personel verimliliği önemli ölçüde düşer, çalışanlar yavaşlar, dikkat odağı azalır. Çalışanlar daha sık hava almak için dışarı çıkma ihtiyacı hissederler.

Ofis malzemeleri, mobilya ve büro malzemeleri de havayı kirletir.

Ofis düzenli olarak havalandırılırsa, personelin sağlığı ve konforu için tehlikeli değildir. Kapalı alanlarda ise zararlı maddeler birikir, bakteri ve virüsler çok hızlı yayılır.

 Mekanların havalandırılmadığı ofislerde çalışanlar daha sık hastalanır. Bu da işveren için ekstra maliyet anlamına gelir.

Ofis havalandırması işgücü üretkenliğini artırır.

Amerikalı bilim adamları, ofislerdeki hava kalitesinin şirket çalışanlarını nasıl etkilediği konusunda bir dizi deney yaptı. Beklendiği gibi, verimli havalandırma işgücü üretkenliğini birkaç kat artırır.

Bir çalışmada satış yöneticileri, mühendisler ve mimarlar dahil 24 kişi yer aldı. İki gruba ayrıldılar ve iki tür binaya yerleştirildiler: yetersiz havalandırılan bir ofis ve yüksek havalandırmalı bir ofis.

Ofiste artan havalandırmayla çalışan işçiler tarafından yapılan testlerin sonuçları, normal ofisten % 101 daha yüksekti.

Araştırmaya göre, temiz havalı ofis odasında çalışmak hem çalışanlara hem de işverenlere fayda sağlıyor, bu nedenle kaliteli havalandırmaya küçük bir yatırım yapmaya değer.

 

Bu nedenle, herhangi bir şirketin verimliliği, doğrudan ofislerin verimli havalandırılmasına bağlı olan personelin çalışma kapasitesine bağlıdır.

PRANA Isı Geri Kazanımlı Havalandırma Sistemi , ofis alanlarının havalandırılması için en iyi çözümdür.

 

Uygun havalandırma, sabit bir temiz hava akışı sağlar ve aynı anda içeride ki kirli havayı tahliye eder. Bu havayı iyileştirme sayesinde, ofisteki temiz hava her zaman rahat bir sıcaklıkta olacaktır: kışın sıcak ve yazın serin olacaktır.

 Prana, çok çeşitli hava değişim hacimleri ve % 92’ye varan enerji verimliliği ile farklı tipteki mekanlar için geniş bir model yelpazesine sahiptir.