Neden apartmanlarda, dairelerde, evlerde, kır evlerinde havalandırma sistemlerine ihtiyacınız var?

Sağlığınızın soluduğunuz havanın kalitesine ne kadar bağlı olduğunu fark ettiniz mi? 

Ormanda, parkta veya deniz kenarında temiz havada kendinizi daha güçlü, daha enerjik, daha neşeli hissedersiniz. 

Ve uzun süredir havalandırılmayan kapalı bir alanda, genellikle baş ağrısı, halsizlik ve her zaman uyuma isteği oluşur. Doktorlar bu duruma sürekli yorgunluk sendromu diyorlar ve en azından yatmadan önce pencereleri açıp odayı havalandırmayı tavsiye ediyorlar. Bu duruma yol açan oksijen eksikliğidir (dairede havalandırma eksikliği) .

Önceleri, çoğu yüksek bina tasarlanırken, dairelerin havalandırılmasına çok az dikkat ediliyordu. Bu nedenle dairelerde en iyi ihtimalle banyo ve mutfakta sadece egzoz bacaları bulunur ve temiz hava akışı sadece açık pencereler sağlayabilir. Özel evlerde de havalandırma da da aynı durum gerçekleşir. 

Kışın, tasarruf açısından klima veya kombi ısıtma sistemi açıkken açılacak cam ve ya balkonlar bütçenize zararlıdır çünkü bu durum ısı kaybına yol açar. Bu nedenle, dairelerin ve evlerin havalandırılması için enerji tasarrufu sağlayan çözümler aramak gerekir, böylece havalandırma sayesin de odadaki ısı kaybolmaz. Böyle bir çözüm, bir Prana satın almaktır.

 

Hasta ev semptomları?

Bunların ne oldukları ve neden oldukları, ama her şeyden önce bunları nasıl ortadan kaldıracağınız?

Sağlıksız bir ortam, hayal etmesi kolay olduğu gibi, o yerle sürekli ve günlük temas halinde olanların sağlığı üzerinde önemli yansımalar yaratabilir.

Havada yüzen zehirli partiküllerin neden olduğu zehirlenme yavaş ve gizlidir; kirli hava solumakla geçen bir hayatın sonuçlarını anlamak genellikle yıllar alır. İşte zararlı bakteri ve mikroorganizmalar tarafından kirletilen bir ortamın bazı nedenleri ve ilgili etkileri.

 Küf ve Mantar: Her şeyden önce kötü ve tabiri caizse sağlığa etki eden en önemli faktörler arasındadır. Çok nemli ve yetersiz havalandırılan bir ortam nedeniyle çoğalır. Sağlık sonuçları, basit bir soğuk algınlığından akut nefes alma zorluğu ve kronik öksürüğe kadar farklı olabilir. Bazı durumlarda astım ve kalıcı rinit bile ortaya çıkabilir. Bu semptomların arkasında genellikle farklı orijinal nedenler olduğu için, bir ortamda küf varlığı bu fiziksel belirtilerle hemen ilişkilendirilmez. 

Alanındaki doktorlar ve uzmanlar, küfün varlığını sağlığınızı ve ailenizin, özellikle de ergenliğe kadar çok düşük bağışıklık savunması olan çocukları ciddi şekilde tehlikeye atan bir faktör olarak bildiriyorlar. Havadaki nem % 40 ile % 60 arasında salınmalıdır; bu eşiğin altında ortam aşırı derecede kurudur ve sağlıksızdır.

Karbonmonoksit: Aslında karbon içeren bileşiklerin kötü yanmasıyla oluşan bir gazdır. Gaz sobası, arızalı soba, kazan veya bacalar gibi kapalı mekanlarda tıkalı arızalı ekipman olduğunda zehirlenme tehlikesi çok yüksektir. Mutfak, esas olarak CO kirliliğinin ağırlığından en çok etkilenen ortamlardan biridir. Hem çok eski ya da bozuk ev mutfakları, hem de iyi bir havalandırma sistemi olmayan otel ve restoranlarda endüstriyel mutfakları düşünüyoruz. Havada toksik mikro partiküller ile birlikte yüzde kaç tehlike oluşur bir düşünün.

Mikroplar: Havadaki aşırı nemin neden olduğu havada yüzen yüzlerce görünmez bakteri. Bir düşünün: Bataklık doğal alanlar, su mevcudiyetinde yaşamı seven böcekler ve mikroplar için ideal yaşam alanıdır. Daha az ölçüde, nemli bir ortam, zararlı mikroorganizmaların çoğalmasını kolaylaştırır ve daha sonra olabildiğince uzağa yayılır. Yakın zamanda yapılan bir araştırma, çocuklarda bulunan kronik astımın çok nemli bir ev ortamından kaynaklandığını gösterdi.

Sağlıksız bir ortamdaysanız, sağlığınızı, çocuklarınızın sağlığını ve ailenizin sağlığını tehdit eden bazı tehlikelerden bahsetmiştik.
Çözüm, Isı Geri Kazanımlı PRANA Havalandırma Sistemleridir.

Doğal bir antiseptik olan bakır eşanjör sayesinde havayı mikroorganizmalardan arındırır.

 

Dairede havalandırma nasıl düzgün bir şekilde düzenlenir?

Bir apartman veya evdeki, kışın taze ama soğuk besleme havasını ısıtmak için egzoz havasının ısısını kullanan bir havalandırma sistemi, yalnızca bir Prana havalandırma sistemidir.  

Besleme ve egzoz havalandırma sistemi, bu markanın bir Prana satın almak için ek bir avantaj olan, eş zamanlı hava akışı ve tahliyesi nedeniyle önemli bir avantaj sağlar.

Prana, giriş-çıkış ve çalışma modülünün ortasında hava akışlarını karıştırmadan, temiz hava girişi ve odadan atık havanın uzaklaştırılması aynı anda ayrı kanallardan gerçekleşecek şekilde tasarlanmıştır. 

Bu,% 93’e varan eşsiz geri kazanım (ısı geri kazanımı) sağlar.

 

Bakır ısı eşanjörü, mikroorganizmaları nötralize eder ve ek bakım gerektirmez. 

Sonuç olarak dışarıdan taze ve temiz hava sağlar. Ek olarak, sistem karmaşık kurulum veya özel beceriler gerektirmez.

PRANA ‘ sadece odayı havalandırmakla kalmaz, aynı zamanda oksijen ve doğal iyonlarla doymuş yeterli miktarda önceden ısıtılmış «taze» hava sağlar, havayı temizler ve tazeler, sizi kışın sıcak, yazın serin tutar.

Evlerin havalandırılmasında yapılan hatalar;

Aşağıdaki diyagramlar bir apartman dairesi, ev veya alanın YANLIŞ ve DOĞRU havalandırma örneklerini anlatır:

Diğer havalandırma sistemleri de pencereleri açmadan caddeden gelen havayı ısıtmayı teklif ediyor. Örneğin, gel-git tesisatları. Bu sistemler, doğal basınç farkı nedeniyle odaya taze hava sağlar. Aslında, açık bir pencere ile aynıdır. Bu nedenle, hiçbir enerji verimliliği olmaz ve artı olarak egzoz havası odadan çıkarılmaz.

Ayrıca piyasada, pillerin veya radyatörlerin altına monte edilen tedarik fanları da bulunmaktadır. Hava aküye girer, ısınır ve odayı doldurur. Açıktır ki, böyle bir tasarımla, havanın yeterince ısınması için zamanın olmadığı, bu da odanın havalandırılamamasına neden olur. Ek olarak, havalandırma deliğinin kendisi ek yalıtım olmadan dışarıdan monte edildiğinden, soğuk mevsimde sistemin buzlanma olasılığı yüksektir.

Bazı üreticiler ayrıca besleme ünitelerine ek ısıtma kurmayı da teklif eder. 

Tabii ki, bu hiç de ekonomik bir çözüm değildir, çünkü soğuk havanın önemli ölçüde enerji tüketimi ile özel olarak ısıtılması gerekir. Aslında, ısıtmalı besleme fanları, duvarlara monte edilmiş saç kurutma makineleridir.

Bir PRANA veya herhangi bir havalandırma sistemi satın alma konusunda şüpheli misiniz? 

PRANA havalandırma sisteminin diğer havalandırma sistemlerine göre başlıca avantajlarını “pranaturkey.com” sayfasından öğrenebilirsiniz.