Binanın dış duvarının üst kısmına PRANA 150, 200G, 200C yerleştirilmiştir. Montaj sırasında, çalıştırma modülünün bir kompaktör kullanılarak monte edildiği, dışarıda uygun çapta bir geçiş deliği yapılmalıdır. Bu şekilde, tüm işletim modülü duvarın içindedir, yalnızca havalandırma ızgaraları görünür kalır: biri – odanın içinde, diğeri – cephede. Geçiş deliği, dışa doğru 3-5 derecelik bir açıyla yapılmalıdır.Modeller için yapılan delik çapları:«PRANA 150» – delik 160 mm;
«PRANA 200G» – delik 210 mm;
«PRANA 200C» – delik 210 mm;Havalandırma sisteminin düzgün çalışmasını sağlamak için çıkışının (dış) 5 mm’den az olmayan bir mesafede duvarın ötesine uzanması gerekir. İşletim modülünün uzunluğu, monte edildiği duvarın kalınlığına karşılık gelir.Prana, 220V voltaj ve 50Hz frekansa sahip sabit bir ağa bağlanır.Diğer hazırlık çalışmaları:

 • anahtarı takmak için deliğin hazırlanması,
 • sistem, anahtar ve güç kaynağı arasındaki elektrik kablolarının bağlantısı.

 

ELEKTRİK ŞEBEKESİNE BAĞLANTI

Tesisatta kullanılan tüm bağlantı kabloları min. 0,75 mm².

Cihaz bir uzaktan kumanda ile kontrol edilmektedir.

HAVALANDIRMA SİSTEMİNİ BAĞLAMAK İÇİN:

   1. En az kesitli iki çekirdekli bir güç kablosuyla kontak terminallerini şebekeye bağlayın. 0,75 mm². Bir direnç anahtarı dahil edilmişse, şebekeye seri olarak bağlanır.
   2. Fanları açın.
   3. Sistem fanı seçeneklerinin bağlantısını ve çalışmasını görsel olarak kontrol edin.
ENDÜSTRİYEL SERİSİ

Endüstriyel seri havalandırma modülleri (PRANA-250 veya PRANA-340S), kelepçeler veya braketler vasıtasıyla odalara serbestçe yerleştirilmek üzere tasarlanmıştır. Havalandırma sisteminin tasarımına bağlı olarak havalandırma kanalları havalandırma sistemine bağlanır. Sistem, destek yüzeyine veya duvara serbestçe yerleştirilebilir. Destek yüzeyine sehpalar veya kelepçeler (dahil değildir) vasıtasıyla tutturulur.

Montaj destek yüzeyine sabitlendikten sonra hava giriş ve egzoz kanalları havalandırma sisteminin tasarımına uygun olarak sisteme bağlanır. Cihaz, standart havalandırma kanalları ile uyumludur.

İşletim modülü bir duvara monte edilecek ise, dışarıya doğru 3-5 derece eğimli bina dış duvarının üst kısmında uygun çapta küçük bir delik açılmalıdır.

İşletim modülü, bir montaj köpüğü veya başka bir conta kullanılarak kurulur. Sistemin düzgün çalışmasını sağlamak için dışarıdan gelen cihaz, havalandırma kanalı boyunca serbest hava akışını sağlayacak bir mesafede duvar sınırlarının ötesine uzanmalıdır.

ELEKTRİK ŞEBEKESİNE BAĞLANTI

Tesisatta kullanılan tüm bağlantı kabloları min. 0,75 mm².

Elektrik tesisatı işleri sadece uygun yetkilere sahip kalifiye uzmanlar tarafından yapılmalıdır.

Cihaz, işletmeye alındıktan sonra aşağıdaki direktiflerin hükümlerine uymalıdır:

 • Alçak Gerilim Direktifi LVD 2014/35 / EU;
 • Makinelere ilişkin №2006 / 42 / CE sayılı Direktif;
 • 2004/108 / EC Elektromanyetik Uyumluluk (EMC) Direktifi.